Safe Buy
Lokalizacja:

Czosnek niedźwiedzi

Cena: 19,00 PLN
Status: niedostępny

Czosnek niedźwiedzi

Czosnek niedźwiedzi był uważany za jedną z pierwszych roślin powstałych po powstaniu świata i jedna z najsilniej działających zdrowotnie. Nazwa wskazuje, iż po zastosowaniu czosnku niedźwiedziego uzyska się niedźwiedzią siłę. Roślina ta jest ceniona już ponad 2000 lat ze względu na swoje właściwości. Wierzono, że daje ona męstwo siłę i zdrowie.

 

 

 

Substancje czynne:

 • olejek lotny ze związkami siarki (m.in.alliina)
 • flawonoidy
 • adenozyna
 • olejek goryczany związany glikoidowo
 • mikroelementy (żelazo, potas, wapń, siarka,magnez,mangan, selen, fosfor)
 • witaminy: C, B1,B2
 • cukry
 • śluzy.

Działanie:

 • antyoksydacyjne
 • podnoszące odporność
 • wzmacniające serce i jego pracę
 • obniżające ciśnienie tętnicze
 • odblokowujące system żylny z nadmiaru cholesterolu
 • poprawiające pracę żołądka i jelit
 • osłonowe
 • ochronne przed przedwczesnym starzeniem się organizmu.

Wskazania:

 • usuwanie negatywnych skutków przemiany materii
 • wspomagające prędkość przepływu krwi i chłonki oraz wszystkich życiodajnych płynów ustrojowych do narządów, tkanek a zarazem sprawniejszym odtransportowaniu z nich zbędnych skutków przemiany materii, toksyn, które przez długi czas osadzały się
 • odbudowa flory bakteryjnej
 • odbudowa tkanki skóry
 • obniżenie zawartości tłuszczu w organizmie
 • uszczelnienie i uelastycznienie naczyń
 • pobudzenie żywotności i regeneracja komórek organizmu.


..........................................................................................................

Działanie i zastosowanie:

"Zapewne żadne ziele na tym świecie nie jest równie skuteczne, jeśli chodzi o czyszczenie żołądka, jelit i krwi, jak czosnek niedźwiedzi" - twierdził pastor Kunzle i trafił w dziesiątkę; bądź co bądź za roślinę leczniczą roku 1992 uznano w Niemczech właśnie czosnek niedźwiedzi. Znajduje się w nim olejek lotny zawierający związki siarki, które nadają mu typowy czosnkowy aromat. Wydalanie tych substancji zapachowych z ciała człowieka, mogące trwać kilka dni, zachodzi przez przewód pokarmowy i nerki, ale także przez skórę i w około 10% przez płuca. A tam, gdzie dociera olejek lotny, tam również działa!

W klasycznej medycynie czosnek niedźwiedzi jest wykorzystywany w zbyt małym stopniu, choć z drugiej strony są już zawierające go gotowe preparaty. Czosnek niedźwiedzi przeciwdziała zlepianiu się płytek krwi, stosowany jest więc w profilaktyce i leczeniu chorób naczyń krwionośnych spowodowanych wiekiem, przy wysokim ciśnieniu krwi i miażdżycy tętnic (arteriosklerozie) ze wszystkimi jej następstwami. Naczynia krwionośne zostają rozszerzone i rozkurczone, przez co ciśnienie krwi ulega obniżeniu, jednak dopiero po dłuższym stosowaniu.

Czosnek niedźwiedzi ma właściwości antyoksydacyjne, zapobiega więc odkładaniu się blaszek miażdżycowych na ścianach tętnic, obniża także poziom cholesterolu. Działa też przeciwskurczowo i przeciwzapalnie, a dzięki wysokiej zawartości związanego glikozydowo olejku gorczycznego oraz związków siarki wzmaga wydzielanie soków trawiennych i wspomaga rozkład białek, dlatego stosuje się go przy braku łaknienia lub procesach fermentacyjnych i gnilnych zachodzących w przewodzie pokarmowym (niestrawności, czyli dyspepsji).

Jest także skuteczny w terapii pomocniczej przewlekłych chorób skóry spowodowanych zaburzeniami przemiany materii.

 Przede wszystkim wykorzystuje się go jednak do przeprowadzania wiosennej kuracji odtruwającej organizm. W tym okresie jest pod dostatkiem świeżego czosnku niedźwiedziego i możemy sami przygotować z niego skuteczne leki! Czosnek niedźwiedzi zwalcza chorobotwórcze wirusy, bakterie, grzyby i robaki.

Zawarta w nim allicyna  ma silne właściwości bakteriobójcze i oddziałuje szczególnie mocno na florę bakteryjną przewodu pokarmowego, w tym na bakterie wywołujące w nim procesy fermentacyjne i gnilne, nie niszcząc jednak bakterii pożytecznych.

Czosnek niedźwiedzi jest zatem szczególnie skuteczny w usuwaniu negatywnych skutków zażywania antybiotyków i sulfonamidów, gdyż przyspiesza odbudowę prawidłowej flory bakteryjnej i pomaga w razie nadmiernego rozmnożenia się saprofitycznego grzyba bielnika białego (Candida albicans), skut¬kiem czego prowadzi do przywrócenia w jelitach zachwianej lekami równowagi.

Zawarte w czosnku niedźwiedzim związki siarki ułatwiają usuwanie z organizmu szkodliwych metali ciężkich; prawdopodobnie działają też pozytywnie w przypadkach zatrucia ołowiem (ołowicy).

Czosnek niedźwiedzi skutecznie leczy choroby oskrzeli wskutek zawartości w nim tych właśnie substancji czynnych, które w około 10% wydalane są z organizmu przez drogi oddechowe, a mają właściwości rozkurczowe i antyseptyczne.

Zawarte w czosnku niedźwiedzim związki siarki ułatwiają usuwanie z organizmu szkodliwych metali ciężkich; prawdopodobnie działają też pozytywnie w przypadkach zatrucia ołowiem (ołowicy).

Zewnętrznie świeżo rozgniecione liście czosnku niedźwiedziego o bakterio- i grzybobójczych właściwościach stosowane są od dawna w medycynie ludowej do leczenia zakażonych ran i zalczania grzybic; zwiększony miejscowo przepływ krwi sprzyja gojeniu się ran. 

Nowa wiedza

Gdy cholesterol zostanie przekształcony chemicznie przez wolne rodniki, odkłada się na ścianach tętnic. Wyniki badań świadczą, że czosnek niedźwiedzi ma takie same właściwości antyoksydacyjne jak witaminy A, C i E oraz selen.

Zawartość adenozyny jest w czosnku niedźwiedzim 20 razy wyższa niż w czosnku pospolitym. Adenozyna działa antyoksydacyjnie (niszczy wolne rodniki), chroniąc organizm przed przedwczesnym starzeniem: rozszerza obwodowe naczynia krwionośne i podwyższa prędkość przepływu krwi i chłonki, zatem najlepiej zapobiega zawałowi serca, zakrzepicy i miażdżycy tętnie.

Nasilenie krążenia krwi i chłonki skutkuje lepszym dopływem tych życiodajnych płynów ustrojowych do narządów, tkanek i komórek, a zarazem sprawniejszym odtransportowaniem z nich zbędnych produktów przemiany materii i toksyn, co prowadzi do szybszego odtrucia organizmu.

"Wszystko o ziołach" autorstwa Ursel Buhring

........................................................................................................

Opakowanie: 50 kapsułek - 1 kap. zawiera 400mg czystego produktu

Użytkownik:
Ocena:
Komentarz:
Twój adres e-mail
Treść wiadomości
Witam!

Myślę, że może zainteresować Cię produkt dostępny w sklepie internetowym http://www.birplus.pl

Oto link do produktu Czosnek niedźwiedzi:
http://www.birplus.pl/index.php?id_pro=73

-- Wiadomość wysłana ze sklepu internetowego http://www.birplus.pl
Informacje dodatkowe
Adres e-mail Twojego znajomego
Obrazek
Kod z obrazka
Twój adres e-mail
Treść wiadomości
Obrazek
Kod z obrazka
Koszyk jest pusty.
Kontakt

kontakt_188

PAYU - płatności

Płacę z PayU

Google+